Zwężone ulice Marynarska i Postępu

Zwężone są ulice Marynarska i Postępu. Trwa przebudowa układu drogowego.

Na odcinku od węzła z ulicami Wołoską i W. Rzymowskiego do węzła Marynarska zwężona została północna jezdnia ul. Marynarskiej. Jadący w kierunku al. Żwirki i Wigury mają do dyspozycji dwa pasy ruchu, ale węższe, bo po 3 m szerokości każdy. Ruch w przeciwnym kierunku odbywa się bez utrudnień. Ponadto, niemożliwe są skręty w lewo z ul. Marynarskiej w Postępu, z Postępu w Marynarską oraz  z Marynarskiej w Wynalazek (od strony ul. Wołoskiej). Z ul. Marynarskiej nie można skręcać w ul. Postępu także w prawo. Węziej jest też na ul. Postępu pomiędzy ul. Cybernetyki a Domaniewską – kierowcy mają tu do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

Na ulicach w pobliżu wprowadzone zostały zmiany, które zmniejszą niedogodności związane z budową. Wyznaczony został skręt w lewo z ul. Cybernetyki w ul. W. Rzymowskiego, z dwóch pasów można skręcać z południowego wlotu ul. Wołoskiej w Domaniewską, a ronda na skrzyżowaniu ul. Cybernetyki i ul. Postępu oraz Cybernetyki, Wirażowej i 17 Stycznia zostały przeorganizowane na turbinowe. Na jezdni ul. Wołoskiej wyznaczone są buspasy – od skrzyżowania z ul. Woronicza do Ronda Unii Europejskiej oraz od ul. Domaniewskiej do J.P. Woronicza w przeciwnym kierunku. Kierowcy jadący ul. Wołoską od strony Ronda Unii Europejskiej mają dwa pasy do skrętu w lewo w ul. Domaniewską. Zmieniła się także sygnalizacja świetlna na Rondzie Unii Europejskiej.

Przebudowana zostanie infrastruktura podziemna: sieć ciepłownicza, wodociągowa, gazowa, sanitarna oraz kanalizacja deszczowa. To umożliwi przystąpienie do budowy torowiska w nowym miejscu oraz północnej jezdni ul. Marynarskiej, chodników i drogi rowerowej. Cała inwestycja zakończy się w drugiej połowie 2018 r.
Komunikacja: 
W pierwszym etapie prac (w sierpniu) wyłączony został ruch tramwajów od ul. W. Rzymowskiego do pętli Służewiec. Zamontowany został rozjazd nakładkowy, dzięki któremu mogą jeździć tramwaje dwukierunkowe.  Tramwaje linii 31 dojeżdżają ul. Wołoską i Marynarską do krańca RZYMOWSKIEGO. Tramwaje linii 17 jeżdżą tylko do pętli KIELECKA, a 18 do pętli WORONICZA. Kurowanie linii 31 zostało zawieszone, a linia 71 kończy trasę w ZAJEZDNI MOKOTÓW.

Zastępcza linia autobusowa Z-1 kursuje na trasie: PKP SŁUŻEWIEC – (…) – METRO WIERZBNO (powrót: od przystanku WIELICKA przy ul. I. Krasickiego – J. Malczewskiego – Puławska – Woronicza – … – SŁUŻEWIEC).

Autobusy linii 218 kursują na trasie: KRÓLIKARNIA – (…) – J.P. Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Suwak – Domaniewska – Wołoska – (…) – METRO WILANOWSKA.

 

Inne: 
---
Początek: 
2016-09-30
Koniec: 
2018-07-31
Dzielnica: 
Ulica: 
ul. Marynarska
status: 
Aktualne