Zamknięta ul. Górczewska (stacja „Młynów”) - rozbudowa II linii metra

Rozpoczęła się budowa II linii metra na Woli. Plac budowy stacji „Młynów” zajmuje ul. Górczewską od ul. Płockiej do al. Prymasa Tysiąclecia. 

Nieprzejezdny jest odcinek pomiędzy ul. Płocką a al. Prymasa Tysiąclecia. Jadący od ul. Leszno mogą skręcić w prawo i w lewo w ul. Płocką lub pojechać prosto na parking, znajduje się tu zawrotka umożliwiająca wyjazd. Podobnie jest od strony al. Prymasa Tysiąclecia.

Po północnej stronie ul. Górczewskiej utrzymane jest dojście dla pieszych od al. Prymasa Tysiąclecia do stacji PKP Koło i ul. Sokołowskiej, po stronie południowej można zaś dojść do ulic Sokołowskiej, Syreny i Płockiej.  

Rozbudowa II linii metra na Woli to trzy stacje i ok. 3,4 km trasy  Planowane stacje to: Płocka (C08) umiejscowiona pod ul. Płocką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską; Młynów (C07) planowana pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny oraz Księcia Janusza (C06) pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Będą tu także tory odstawcze i komora do zawracania.
Komunikacja: 
Podczas budowy stacji „Młynów” i „Księcia Janusza” ul. Górczewska nieprzejezdna jest pomiędzy ul. Płocką a al. Prymasa Tysiąclecia, natomiast pomiędzy centrum handlowym a ul. Deotymy autobusy mogą jeździć (nie mogą wjeżdżać w ul. Górczewską z ulic Jana Olbrachta i E. Ciołka). Autobusy, które jeździły z Nowego Bemowa oraz z osiedla Jelonki zostały skierowane na trasy objazdowe prowadzące ul. Elekcyjną, M. Kasprzaka i Prostą. Autobusy z rejonu ul. Redutowej i Jana Olbrachta zamiast ul. Górczewską kursują ulicami Redutową, M. Kasprzaka i Prostą. W celu ułatwienia dojazdu do centrum oraz do metra mieszkańcom Jelonek została wzmocniona komunikacja autobusowa na ul.Połczyńskiej i M. Kasprzaka, a ul. Wolską jeździ więcej tramwajów. Na ulicach Elekcyjnej, Połczyńskiej, M. Kasprzaka i Prostej (do Ronda I. Daszyńskiego) został wytyczony buspas. Szczegóły: http://www.ztm.waw.pl/aktualnosci.php?i=1753&c=100&l=1
Inne: 
Zamknięta ul. Górczewska od ul. Deotymy do centrum handlowego (stacja „Księcia Janusza”)
Początek: 
2016-11-25
Koniec: 
2019-12-31
Dzielnica: 
Ulica: 
ul. Górczewska
status: 
Aktualne