Węziej na ul. M. Kasprzaka przy Skierniewickiej

Zmieniła się organizacja ruchu na ul. M. Kasprzaka w rejonie ulic: Rogalińskiej, Skierniewickiej i E. Zegadłowicza.

Ruch z jezdni północnej (normalnie prowadzącej w kierunku Bemowa) został przeniesiony na tymczasową jezdnię po południowej stronie ulicy. Na tym odcinku kierowcy mają po dwa pasy ruchy w każdą stronę.

Jadąc ul. M. Kasprzaka od strony centrum nie można skręcić w ul. Rogalińską. Nie ma również możliwości wyjazdu z tej ulicy. Utrzymany jest wjazd i wyjazd na teren budynków przy ul. M. Kasprzaka 18/20. Natomiast jadący od strony Bemowa nie mogą skręcić w ul. E. Zegadłowicza. Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie do końca kwietnia.


Ponadto, na ul. M. Kasprzaka trwają prace związane z budową szybu wydobywczego dla tarczy drążącej tunel metra w rejonie skrzyżowania z ul. Karolkową i budową nowego wiaduktu kolejowego - zwężone są obydwie jezdnie na odcinku pomiędzy ul. J. Bema a al. Prymasa Tysiąclecia.

Utrudnienia związane są z budową wentylatorni metra. Rozbudowa II linii metra na Woli to trzy stacje i ok. 3,4 km trasy  Planowane stacje to: Płocka (C08) umiejscowiona pod ul. Płocką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską; Młynów (C07) planowana pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny oraz Księcia Janusza (C06) pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Będą tu także tory odstawcze i komora do zawracania.
Komunikacja: 
Tramwaje nie kursują w ciągu ulic Prosta – M. Kasprzaka – Skierniewicka na odcinku od Ronda ONZ do ul. Wolskiej.  Zmienione trasy mają tramwaje linii:

10: OS. GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska - al. „Solidarności” – al. Jana Pawła II – T. Chałubińskiego – al. Niepodległości – Nowowiejska – Marszałkowska – Puławska – WYŚCIGI,

44: PL. NARUTOWICZA – Grójecka – Towarowa – Okopowa - al. „Solidarności” – Wolska – CM. WOLSKI.


Inne: 
Węziej na ul. M. Kasprzaka przy Karolkowej
Zwężona ul. M. Kasprzaka - remont linii kolejowej
Początek: 
2017-10-06
Koniec: 
2018-04-13
Dzielnica: 
Ulica: 
ul. M. Kasprzaka
status: 
Aktualne