Zwężona ul. M. Kasprzaka - remont linii kolejowej

Zwężona jest ul. M. Kasprzaka pomiędzy ul. J. Bema a al. Prymasa Tysiąclecia.

Na krótkim odcinku za al. Prymasa Tysiąclecia jadący w stronę centrum mają do dyspozycji dwa pasy ruchu. Przed skrzyżowaniem z ul. J. Bema jest dodatkowy pas do skrętu w prawo w tę ulicę. Na jezdni prowadzącej w kierunku Bemowa są trzy pasy ruchu. Z dwóch można jechać prosto (z jednego można także skręcić w lewo w kierunku Dworca Zachodniego). Z trzeciego pasa można skręcić w prawo w kierunku ul. Górczewskiej (prosto mogą z niego jechać autobusy komunikacji miejskiej).

Zmiany dotyczą także pieszych i rowerzystów. Zamknięty jest chodnik po południowej stronie ulicy. Ruch pieszych i rowerów jest kierowany do przejścia wzdłuż jezdni po północnej stronie ulicy, gdzie został wytyczony ciąg pieszo-rowerowy. Rowerzyści dojadą nim do tymczasowego przejazdu rowerowego na skrzyżowaniu z ul. J. Bema i w tym miejscu wrócą na drogę rowerową po południowej stronie ulicy.

Trwa remont linii kolejowej nr 20 (tzw. obwodowej z Dworca Zachodniego do Gdańskiego m.in. wzdłuż al. Prymasa Tysiąclecia). Kolejarze w ramach tego remontu wybudują nowe wiadukty nad ul. M. Kasprzaka. Z tego powodu obydwie jezdnie pomiędzy ul. J. Bema a al. Prymasa Tysiąclecia zostały zwężone. 

Na ul. M. Kasprzaka trwa również budowa szybu wydobywczego dla tarcz TBM drążących tunele i wentylatornia II linii metra. W rejonie skrzyżowań z ulicami Skierniewicką i Karolkową ruch został przełożony na jezdnię tymczasową.
Komunikacja: 
Tramwaje nie kursują w ciągu ulic Prosta – M. Kasprzaka – Skierniewicka na odcinku od Ronda ONZ do ul. Wolskiej.  Zmienione trasy mają tramwaje linii:

10: OS. GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska - al. „Solidarności” – al. Jana Pawła II – T. Chałubińskiego – al. Niepodległości – Nowowiejska – Marszałkowska – Puławska – WYŚCIGI,

44: PL. NARUTOWICZA – Grójecka – Towarowa – Okopowa - al. „Solidarności” – Wolska – CM. WOLSKI.


Początek: 
2017-11-18
Koniec: 
2018-05-31
Dzielnica: 
Ulica: 
ul. M. Kasprzaka
status: 
Aktualne