Zamknięta ul. Celulozy - budowa obwodnicy

Wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy wyłączył z ruchu ul. Celulozy na odcinku pomiędzy ul. Dąbrowa a ul. Rozchodnikową.

Zamknięta jest ul. Celulozy pomiędzy ul. Dąbrowy(wjazd na drogę prowadzącą do posesji nr 104 jest utrzymany) a skrzyżowaniem z ul. Rozchodnikową (skręt w tę ulicę jest możliwy). Objechać ten odcinek można jadąc ul. Wał Miedzeszyński (w rejonie ulic Ostróżki i Podbiałowej ruch odbywa się tymczasową jezdnią omijającą plac budowy). Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca budowy obwodnicy. Po jej wybudowaniu ul. Celulozy będzie miała połączenie z drogami serwisowymi nowej trasy.

Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy(czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. W jej ramach wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych. Budowa została podzielona na trzy zadania: „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km, „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km i „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska” o długości ok. 7,5 km. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to trzeci kwartał 2020 r. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: www.pulawska-lubelska.pl.
Komunikacja: 

Inne: 

Początek: 
2017-12-04
Koniec: 
2020-07-10
Dzielnica: 
Ulica: 
Nieznana
status: 
Aktualne