Budowa obwodnicy w rejonie ul. F. Płaskowickiej

W rejonie ul. F. Płaskowickiej wprowadzone zostały zmiany dla potrzeb wjazdów technicznych i ogrodzenia placu budowy tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy.

Wzdłuż ul. F. Płaskowickiej od ul. rtm. W. Pileckiego do ul. J. Rosoła został wytyczony plac budowy tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy oraz wjazdy na niego. W tym etapie nie będzie zmian w ruchu kołowym na ul. F. Płaskowickiej. Zamknięty jest parking pomiędzy ul. rtm. W. Pileckiego a ul. Stryjeńskich. Na ulicach poprzecznych wytyczone zostały tymczasowe chodniki.

Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. W jej ramach wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych. Budowa została podzielona na trzy zadania: „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km, „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km i „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska” o długości ok. 7,5 km. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to trzeci kwartał 2020 r. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: www.pulawska-lubelska.pl.

Komunikacja: 
---
Początek: 
2018-01-26
Koniec: 
2018-02-23
Dzielnica: 
Ulica: 
Nieznana
status: 
Aktualne