Zamknięty pl. Krasińskich

Zamknięty dla ruchu został pl. Krasińskich pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Świętojerską i Długą.

Jadący ul. Bonifraterską muszą rozjechać się w prawo lub w lewo w ul. Świętojerską. Podobnie powinni zrobić kierowcy dojeżdżający ul. Senatorską do skrzyżowania z ul. Długą. Możliwy jest dojazd do parkingu podziemnego. Objazd zamkniętego pl. Krasińskich został poprowadzony ulicami: Świętojerska – gen. W. Andersa – pl. Bankowy – Senatorska.

Utrudnienia czekają także pieszych. Prace na placu zostały podzielone na dwa etapy – w każdym z nich czynny będzie chodnik tylko po jednej stronie ulicy. W pierwszym etapie otwarty pozostanie chodnik po stronie Pałacu Krasińskich (Biblioteki Narodowej), a w drugim po stronie gmachu Sądu Najwyższego. Natomiast na skrzyżowaniach z ulicami Świętojerską i Długą czynne są przejścia dla pieszych przez jezdnie placu tylko po jednej stronie. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez miesiąc.

Natomiast w nocy z 25 na 26 marca wyłączona z ruchu zostanie ul. Miodowa pomiędzy ulicami Senatorską i Długą. Prace w tym miejscu potrwają do połowy maja. W ostatnim etapie prac kolejno zamykane będą skrzyżowania z ulicami: Świętojerską, Długą i Senatorską.  

Trwa remont pl. Krasińskich i ul. Miodowej. Będą nowe chodniki z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych, jezdnia z bloczków granitowych, kontrastujące przejścia dla pieszych, zatoki postojowe, progi zwalniające. Projekt zakłada zamontowanie 35 replik słupa typu Pastorał Warszawski model z 1904 r.
Komunikacja: 
Od 26 marca autobusy linii: 116, 178 i nocnej N44 będą w obydwu kierunkach jeździły objazdem ulicami: Świętojerska – gen. W. Andersa – Senatorska. Natomiast linii 180, jadąc w kierunku krańca WILANÓW, skręcą z ul. M. Anielewicza w gen. W. Andersa, a na pl. Bankowym w ul. Senatorską. Jadąc w przeciwnym kierunku z ul. gen. W. Andersa  skręcą w ul. Nowolipki i dalej pojadą ul. L. Zamenhofa. Linia 222, tak jak dotychczas, z pl. Bankowego będzie kursowała ulicami: gen. W. Andersa – Świętojerska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Z. Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA. Natomiast autobusy linii 503 będą dojeżdżały do krańca BIELAŃSKA. Z kolei linia 518 pojedzie ul. Senatorską na pl. Bankowy i dalej będzie kursowała ulicami gen. W. Andersa i A. Mickiewicza.
Inne: 
---
Początek: 
2018-03-11
Koniec: 
2018-05-17
Dzielnica: 
Ulica: 
ul. Miodowa
status: 
Aktualne