Zamknięty pl. Krasińskich

Zamknięty dla ruchu został pl. Krasińskich pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Świętojerską i Długą.

Jadący ul. Bonifraterską muszą rozjechać się w prawo lub w lewo w ul. Świętojerską. Od strony ul. Długiej możliwy jest wyłącznie dojazd do parkingu podziemnego. Objazd zamkniętego pl. Krasińskich został poprowadzony ulicami: Świętojerska – gen. W. Andersa – pl. Bankowy – Senatorska.

Utrudnienia czekają także pieszych. Prace na placu zostały podzielone na dwa etapy – w każdym z nich czynny będzie chodnik tylko po jednej stronie ulicy. W pierwszym etapie otwarty pozostanie chodnik po stronie Pałacu Krasińskich (Biblioteki Narodowej), a w drugim po stronie gmachu Sądu Najwyższego. Natomiast na skrzyżowaniach z ulicami Świętojerską i Długą czynne są przejścia dla pieszych przez jezdnie placu tylko po jednej stronie (od strony ul. Bonifraterskiej i ul. Miodowej).

Wyłączona z ruchu została także ul. Miodowa pomiędzy ulicami Senatorską i Długą. Drogowcy chcą zakończyć prace na pl. Krasińskich do końca maja, a na ul. Miodowej do końca czerwca. Zależy to jednak od czasu trwania wykopalisk archeologicznych. W czasie długiego majowego weekendy przebudują skrzyżowanie ulicy Świętojerskiej i Bonifraterskiej (będzie zamknięte dla ruchu). Remonty dwóch pozostałych skrzyżowań (Miodowa/Długa, Miodowa/Senatorska) planowane są na lipiec.

Trwa remont pl. Krasińskich i ul. Miodowej. Będą nowe chodniki z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych, jezdnia z bloczków granitowych, kontrastujące przejścia dla pieszych, zatoki postojowe, progi zwalniające. Projekt zakłada zamontowanie 35 replik słupa typu Pastorał Warszawski model z 1904 r.
Autobusy linii: 116, 178 i nocnej N44 jeżdżą objazdem ulicami: Świętojerska – gen. W. Andersa – Senatorska. Natomiast linii 180, jadąc w kierunku krańca WILANÓW, skręcają z ul. M. Anielewicza w gen. W. Andersa, a na pl. Bankowym w ul. Senatorską.  Jadąc w przeciwnym kierunku z ul. gen. W. Andersa  skręcają w ul. Nowolipki i dalej jadą ul. L. Zamenhofa. Linia 222, tak jak dotychczas, z pl. Bankowego kursuje ulicami: gen. W. Andersa – Świętojerska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Z. Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA. Natomiast autobusy linii 503 dojeżdżają do krańca BIELAŃSKA. Z kolei linia 518 jeździ ul. Senatorską na pl. Bankowy i dalej ulicami gen. W. Andersa i A. Mickiewicza.
2018-03-11
2018-05-31