Węziej na ul. Łodygowej przy ul. Radzymińskiej

Wykonawca przebudowy ul. Łodygowej wprowadził pierwsze większe zmiany w organizacji ruchu. Zwężony jest wlot ul. Łodygowej na ul. Radzymińską.

Wyłączona z ruchu została północna część jezdni ul. Łodygowej na fragmencie pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Radzymińską a ul. Pszczyńską. Połączenie z ul. Łodygową straciła ul. Pszczyńska. Wyspa rozdzielająca jezdnię ul. Łodygowej została rozebrana, a ruch w obydwu kierunkach odbywa się po południowej stronie.

W kierunku Ząbek jest jeden pas – do jazdy na wprost z ul. Młodzieńczej również jest przeznaczony jeden pas. Natomiast dla dojeżdżających ul. Łodygową do skrzyżowania z ul. Radzymińską są dwa pasy ruchu – jeden służy wyłącznie do skrętu w lewo w kierunku Pragi, a z drugiego można pojechać prosto w ul. Młodzieńską lub skręcić w prawo w kierunku Marek. Utrudnienia związane są z budowa kanalizacji w ramach przebudowy ulicy. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca kwietnia.

Prace realizowane na ul. Łodygowej to nie tylko przebudowa ulicy, ale także budowa kanalizacji. Inwestycje Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych oraz MPWiK zostały skoordynowane i będą wykonywane przez jednego wykonawcę. Po przebudowie ulica na odcinku od skrzyżowania z ul. Radzymińską do granicy z Ząbkami będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Powstaną także nowe chodniki, drogi dla rowerów, wybudowane zostanie odwodnienie i przebudowana sieć energetyczna, pojawi się nowa zieleń. Inwestycje mają być gotowe wraz z końcem 2018 r.
Komunikacja: 
---
Inne: 
---
Początek: 
2018-03-22
Koniec: 
2018-04-30
Dzielnica: 
Ulica: 
ul. Łodygowa
status: 
Aktualne