Zmiana organizacji ruchu na ul. Żołnierskiej przy ul. Marsa

Zmieniła się organizacja ruchu na przebudowywanej ul. Żołnierskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Marsa.

Ruch na ul. Żołnierskiej przed skrzyżowaniem z ul. Marsa został przełożony na wschodnią jezdnię. Kierowcy mają do dyspozycji po jednym pasie w każdym kierunku. Na ma możliwości skrętu w lewo z ul. Żołnierskiej w ul. Marsa w kierunku Rembertowa. Zachodnia jezdnia została zamknięta, co umożliwi ułożenie ostatnich warstw nawierzchni i wykonanie prac wykończeniowych na estakadzie na ul. Marsa. Taka organizacja ruchu w tym miejscu będzie obowiązywała do początku czerwca.

Trwa przebudowa ulic Marsa i Żołnierskiej. Nowa droga znacznie poprawi połączenie z dzielnicą Rembertów i wyjazd z miasta w kierunku podwarszawskich gmin Ząbki, Zielonka, Marki, Kobyłka, Sulejówek. Przebudowane będą ulice Marsa i Żołnierska na odcinku 4,8 km od ul. Naddnieprzańskiej) do granicy Warszawy i wybudowanego przez samorząd województwa mazowieckiego dwujezdniowego odcinka drogi nr 631. Zakres prac jest duży, to m.in. budowa wiaduktów nad skrzyżowaniami, całkowita przebudowa obecnych jezdni, wyburzenie i budowa nowych wiaduktów nad torami kolejowymi, budowa chodników i dróg rowerowych. Cała inwestycja zakończy się jesienią 2018 r.

2018-05-06
2018-06-03