Wianki nad Wisłą - utrudnienia

W sobotę, 23 czerwca od godz. 20.00 w Multimedialnym Parku na Podzamczu odbędzie się impreza Wianki nad Wisłą. W godz. 18.00 – 4.00 wyłączona z ruchu będzie Wisłostrada pomiędzy ul. R. Sanguszki a mostem Śląsko-Dąbrowskim.

Od soboty, 23 czerwca, od godz. 18.00 do niedzieli, 24 czerwca do godz. 4.00 zamknięte dla samochodów będą obydwie jezdnie ul. Wybrzeże Gdańskie. Jadący Wisłostradą od strony Mokotowa będą mogli dojechać do mostu Śląsko-Dąbrowskiego i skręcić w ul. Grodzką. Jadący od strony Bielan powinni skręcić już w ul. Z. Krasińskiego – dalej będą zorganizowane specjalne miejsca parkingowe na skrajnych dwóch pasach ruchu Wisłostrady, a od ul. R. Sanguszki ulica będzie całkowicie zamknięta dla ruchu (wytyczona zostanie tymczasowa zawrotka przed ul. R. Sanguszki). Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Z. Krasińskiego – A. Mickiewicza – gen. W. Andersa – Marszałkowska – Al. Jerozolimskie. Zalecany objazd: most gen. S. Grota-Roweckiego – Jagiellońska – Wybrzeże Helskie – Wybrzeże Szczecińskie – Wał Miedzeszyński – most Siekierkowski.

W dniu 23 czerwca na ul. R. Sanguszki będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się (znak B-36) wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela (tablica T-24).

Wianki to piknik rodzinny inspirowany słowiańską tradycją uroczystego świętowania Nocy Kupały zwanej również Sobótką. W trakcie radosnych zabaw odbywały się dawniej różnego rodzaju wróżby i tańce, a dziewczęta puszczały wianki z zapalonymi świecami. Wianki nad Wisłą to także wieczorne koncerty najlepszych polskich i zagranicznych zespołów, zakończone pokazem sztucznych ogni. Szczegóły i program imprezy można sprawdzić na stronie: wawawianki.pl.
Komunikacja: 
Od ok. godz. 17.30 autobusy linii: 118, 185 i 385 będą kursowały objazdem ulicami: A. Mickiewicza – gen. W. Andersa – pl. Bankowy – Senatorska – Nowy Przejazd – al. „Solidarności” – Nowy Zjazd.

W przypadku wyłączenia ruchu tramwajowego na moście Śląsko-Dąbrowskim tramwaje linii: 4, 13, 20 i 23 pojadą do ul. Z. Słomińskiego i dalej mostem Gdańskim i ul. Jagiellońską. Natomiast linia 26 z ul. Wolskiej skręci w ul. Okopową i dalej będzie kursowała na trasie: Towarowa – Al. Jerozolimskie – most Józefa Poniatowskiego – al. J. Poniatowskiego – al. Zieleniecka – Grochowska. Autobusy linii nocnych: N11, N16, N21, N61, N66 i N71 mogą zostać skierowane na trasy objazdowe przez most Świętokrzyski.

Po imprezie, w nocy 23/24 czerwca, dla wracających zostaną uruchomione dodatkowe kursy linii:

1: z mostu Gdańskiego w kierunku pętli ANNOPOL oraz pętli BANACHA;

3: z Dworca Wileńskiego w kierunku pętli GOCŁAWEK oraz z Dworca Wschodniego w kierunku pętli ANNOPOL;

23 i 26: z pl. Bankowego odpowiednio w kierunku pętli NOWE BEMOWO i OS. GÓRCZEWSKA;

28: z mostu Gdańskiego w kierunku pętli OS. GÓRCZEWSKA;

509: z Dworca Wileńskiego w kierunku pętli NOWODWORY oraz z ronda S. Starzyńskiego w kierunku pętli GOCŁAW;

527: z Dworca Wileńskiego w kierunku pętli OS. DERBY.


Inne: 

Początek: 
2018-06-23
Koniec: 
2018-06-23
Dzielnica: 
Ulica: 
Skwer 1 Dywizji Pancernej WP
status: 
Aktualne