Zmiany na ul. Żołnierskiej

Zmieniła się organizacja ruchu na ul. Żołnierskiej. Otwarte są obydwie jezdnie ul. Żołnierskiej pomiędzy granicą miasta a ul. Strażacką.

Wykonawca przebudowy uruchomił obydwie jezdnie ul. Żołnierskiej na odcinku pomiędzy granicą miasta i ul. Strażacką. Otwarty jest już także węzeł z ul. Czwartaków – kierowcy mogą korzystać z obydwu wiaduktów nad skrzyżowaniem i bocznych jezdni, a ul. Czwartaków odzyskała połączenie z ul. Żołnierską (z możliwością wjazdu i wyjazdu w każdym kierunku).

Za węzłem z ul. Strażacką kierowcy jadą w obydwu kierunkach nowo wybudowanym wschodnim wiaduktem nad torami kolejowymi. Stary zachodni wiadukt został zamknięty, a w jego miejscu trwa budowa nowej konstrukcji. Na właściwą jezdnię kierowcy wracają za wiaduktem. Obydwie jezdnie na odcinku od wiaduktu do ul. Marsa zostały zwężone o jeden pas ruchu. Umożliwia to dokończenie prac przy nasypach drogi.

Trwa przebudowa ulic Marsa i Żołnierskiej. Nowa droga znacznie poprawi połączenie z dzielnicą Rembertów i wyjazd z miasta w kierunku podwarszawskich gmin Ząbki, Zielonka, Marki, Kobyłka, Sulejówek. Przebudowane są ulice Marsa i Żołnierska na odcinku 4,8 km od ul. Naddnieprzańskiej do granicy Warszawy. Zakres prac jest duży, to m.in. budowa wiaduktów nad skrzyżowaniami, całkowita przebudowa starych jezdni, wyburzenie i budowa nowych wiaduktów nad torami kolejowymi, budowa chodników i dróg rowerowych.
Autobusy linii 199 i nocnej N24 wróciły na swoje podstawowe trasy przebiegające ulicami Czwartaków i I. Paderewskiego.
2019-03-30
2019-09-30