Festiwal Otwarta Ząbkowska

Wyłączona z ruchu jest ul. Ząbkowska na odcinku od ul. Targowej do Brzeskiej. Na ulicy gości festiwal Otwarta Ząbkowska.

Fragment ulicy pomiędzy ul. Targową a Brzeską z charakterystyczną kamienną nawierzchnią i pozostałościami po torach tramwajowych stał się deptakiem. Ponownie samochody wrócą tu w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 1 na 2 września. Wyłączony z ruchu odcinek ul. Ząbkowskiej można ominąć na kilka sposobów. Do ul. Targowej prowadzący dojadą ul. Brzeską i Białostocką lub al. „Solidarności”. Do ul. Kijowskiej natomiast kierujący są poprowadzeni objazdem ulicami Brzeską lub Markowską bądź Naczelnikowską i Trasą Świętokrzyską.

Festiwal Otwarta Ząbkowska już po raz piąty zagości w kulturalnej ofercie stolicy. Zamknięta dla ruchu samochodów ulica stanie się deptakiem, a sąsiadujące z nią podwórka, placyki i zaułki – kinem, teatrem, pracownią, klubem poetyckim, miejscem zabawy, a przede wszystkim spotkań. Ulica będzie sceną dla różnorodnych działań społeczno-kulturalnych. W ramach festiwalu odbywają się spektakle, koncerty, liczne wydarzenia dla dzieci, a także akcje performatywne, happeningi i wydarzenia literackie. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.otwartazabkowska.pl

Autobusy linii 138 do ul. Targowej jadą ulicami Markowską i Kijowską. Natomiast autobusy linii 170, 338 oraz nocnych N16 i N66 – w kierunku Ronda S. Starzyńskiego i Dworca Centralnego – jadą ulicami Markowską i Białostocką do Targowej, zaś w drugą stronę – kursują Targową do Kijowskiej i skręcają w Markowską.

2019-06-29
2019-09-01