Zmiana na ul. Przyczółkowej

Wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy wprowadził zmiany w organizacji ruchu na ul. Przyczółkowej, w rejonie budowanego węzła z drogą ekspresową S2.

Ruch w kierunku Konstancina-Jeziorny, na odcinku od skrzyżowania z ulicami Karuzela i Europejską do ul. Pałacowej, został skierowany na docelową jezdnię. Utrzymana jest tymczasowa jezdnia, którą można dojechać do ul. Karuzela. Wyjazd na ul. Przyczółkową nadal możliwy jest tylko w prawo – w stronę Konstancina-Jeziorny. Z kolei na wysokości ul. Marcepanowej funkcjonuje zawrotka dla jadących od strony Mokotowa (mogli oni zawrócić i skręcić w ul. Europejską).

Ruch w kierunku centrum nadal odbywa się tymczasową jezdnią omijającą plac budowy. Z ul. Europejskiej można skręcić tylko w prawo, czyli w stronę Mokotowa. Natomiast skręcić w ul. Europejską mogą tylko jadący od strony Konstancina-Jeziorny.

Otwarty jest nowy ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ul. Przyczółkowej. Jednocześnie została zamknięta ul. Karuzela, przywrócona natomiast została organizacja ruchu na ul. Wiedeńskiej i Pałacowej.

Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. W jej ramach wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych. Budowa została podzielona na trzy zadania: „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km, „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km i „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska” o długości ok. 7,5 km. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to trzeci kwartał 2020 r. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: www.pulawska-lubelska.pl.

Więcej informacji: www.wtp.waw.pl

2019-11-25