Metro zmienia organizację ruchu na Woli i Bemowie

Budowniczowie II linii metra wprowadzają zmiany w ruchu w rejonie stacji zbudowanych na Woli. Tramwaje wróciły na trasy przebiegające ulicami Prostą, M. Kasprzaka i Skierniewicką. W pierwszych dniach grudnia zmiany będą także na ulicach Górczewskiej i Płockiej. 

W środę, 4 grudnia ok. godz. 20.00 otwarta dla kierowców zostanie ul. Płocka na odcinku pomiędzy ul. Wolską a budynkiem nr 11. Plac budowy będzie jeszcze obejmował fragment ul. Płockiej przy skrzyżowaniu z Ludwiki.

W piątek, 6 grudnia, ok. godz. 12.00 zmieni się organizacja ruchu na ul. Górczewskiej. Ruch na odcinku od skrzyżowania z ulicami Deotymy i Elekcyjną do Góralskiej zostanie przełożony na jezdnię południową. Od ul. Deotymy będzie można dojechać do Góralskiej. Dalej prosto pojechać będą mogły wyłącznie autobusy, taxi, motocykle i MTON oraz posiadający identyfikatory wg wzoru MW właściciele, najemcy i prowadzący działalność gospodarczą w budynkach wzdłuż ul. Górczewskiej. Równocześnie zamknięty zostanie tymczasowe połączenie ul. Okocimskiej z Jana Olbrachta.

Komunikacja: 
Przywrócony został ruch tramwajowy na ulicach Prostej, M. Kasprzaka i Skierniewickiej. Na tory wróciły tramwaje linii 11, które kursują swoją podstawową trasą łącząc Rondo Daszyńskiego i Piaski, jadąc przez Bemowo. Zmieniły się również trasy linii 10 i 28:

10: Metro Młociny – T. Nocznickiego – Wólczyńska – W. Broniewskiego – al. W. Reymonta – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – M. Kasprzaka – Prosta – al. Jana Pawła II – Nowowiejska – Marszałkowska – Puławska – Wyścigi

28: Dw. Wschodni /Kijowska/– … – pl. Grunwaldzki – W. Broniewskiego – Piaski.


W związku z zamknięciem połączenia z ul. Okocimską trasa autobusów linii 129 została skrócona do ronda przy ul. Redutowej.

Szczegółowe informacje: www.wtp.waw.pl.
Inne: 

Początek: 
2019-11-30
Koniec: 
2019-12-10